Türkçe İngilizce Rusça
facebook twitter instagram
Dr Ömer Özkan

English - Gül'den Prof. Dr. Ömer Özkan'a tebrik mektubu

1Cumhur Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer ÖZKAN’a ve ekibine Türkiye’de ilk kez bir hastaya çift kol naklini gerçekleştirmelerinden dolayı tebrik ve teşekkür mektubu gönderdi.

Mektubunda Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin göğüs kabartan çalışmalarını yakından takip ettiğine ve büyük bir memnuniyet duyduğuna değinen Cumhurbaşkanı GÜL mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz ve Türk tıbbı adına, dünya çapında ses getiren, gurur verici bir başarıya imza attığınıza inanıyorum. Tıp alanında Ülkemizin geldiği seviyeyi ortaya koyan bu operasyon, gazilerimiz başta olmak üzere birçok vatandaşımız için de, şüphesiz büyük bir umut yaratmıştır. Bu vesileyle ekibinizdeki değerli doktorlarımıza, çocuklarının organlarını bağışlayan ailemize ve organ naklini yaparak hayata döndürdüğünüz gencimize de selamlarımı iletmenizi rica ediyorum. Sizi bir kez daha tebrik ediyor, başarınızın devamını diliyorum. Yeni Yılınızı kutluyor selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

Türkiye'de ilk kez çift kol nakli yaparak gurur kaynağımız olan Doç. Dr. Ömer ÖZKAN’a 28 Aralık 2010 Salı günü yapılan Akdeniz Üniversitesi 2010 Yılı Akademik Töreni’nde de Rektör Prof. Dr. İsrafil KURTCEPHE tarafından ''Özel Hizmet Ödülü'' verilmişti.

1

foto-galeri